Korak po korak, mic po mic provlači se ideja razdora: pušiš ti, pušim i ja. Nije problem u cigareti, već u tome što se njome hoće reći. Rim, 1951:
Makar nam se činilo da su prošla stoljeća od ove slike.
Onda dolazi skok hippie kulture šesdesetih. Naša civilizacija je "kruta", pusimo svakog raditi što hoće:
I tako, nađosmo se u ovom mraku.
Makar nam se činilo da su prošla stoljeća od ove slike.
Onda dolazi skok hippie kulture šesdesetih. Naša civilizacija je "kruta", pusimo svakog raditi što hoće:
I tako, nađosmo se u ovom mraku.
Feminizam je bila destruktivna snaga promjene našeg društva. Simone de Beauvoir: "Feminizam je jedna forma indivudualnog života, i kolektivne borbe".
[Simone i Jean-Paul Sartre u razgovoru sa Che Guevarra, Kuba, 1960]
Glavna ideja koju je stavila u glave tolikih budućih žrtava jest: "žena se ne rađa, već stvara".
Drugim riječima, ti si ono što želiš biti. I tako se širom otvoriše vrata i pripremi put za jednu od najagresivnijih ideologija spram čovjeku, ideologija žendra.
Zašto LGBTI lobby promovira drag queen od devet godina, djete koje se oblači i ponaša kao djevojčica (Lactatia):
Njih nije briga što je među "transeksualcima" ogroman postotak samoubojstava, depresija; te je prosječna životna dob jako kratka. Oni ih koriste, jer žele predstaviti (njihovu) ideju da je homoseksualnost nešto urođeno (a što bolje odgovara tom cilju nego publicitirati jedno takvo dijete, i manipulirati njegovu nevinost).
U suštini radi se o đavolskoj ideologiji: ne moraš se kajati za svoje grijehe. "Nema Boga", govore, samo si ti.
Bilo je jasno kako će nakon drugog velerata buknuti feminizam što se vidi u onoj fotografije iz Italije gdje žene sjede na ulici i puše, iako još nisu nečedno odjevene.
OdgovoriIzbrišiUstvari vidjelo se je to još u 19.st. kad su neke žene bogatašice počele nositi kratke frizure što je bio jasan znak da se osjećaju jednake muškarcima. Trebalo je kojih pola stoljeća da modu prihvate i žene skromnijeg statusa.